Шкірою Краст (Crust Skin) називається вид натуральної шкіри без фінальної (або лицьової) обробки, з нескоректованою поверхнею. Шкіра Краст може бути абсолютно з будь-якого виду сировини (від теляти і бізона до пітона та крокодила), але найчастіше використовується шкіри великої рогатої худоби. Шкіра Krast зберігає природний малюнок, характерний для шкіри. Вона не оброблена прасуванням, шліфуванням і тисненням, тому можна сміливо сказати, що шкіра залишається живою. До шкіри Crust має колір виробленої, але не забарвленої шкіри.

Колір шкіри Kраст залежить від виду тварини та виду дублення. Ця шкіра може проходити як хромове, так і рослинне дублення. Після хімічної обробки хромом вона стає блакитного кольору , а при дублинні за старими рецептами (з використанням органічних дубильних речовин ) - це сірі, білі, молочні, бежеві, жовті, пастельні, кавові, коричневі та подібні суміжні забарвлення. Шкіру Краст також називають безбарвною тому, що шкіру саме на цій стадії забарвлюють у будь-який колір.

Краст проходить барабанне фарбування спеціальним режимом, що називається наскрізним профарбуванням. Це дозволяє отримати рівномірний колір не тільки на поверхні, а й по всій глибині (для класичної шкіри). Для екзотичної шкіри також застосовують види такого вироблення, при якому природний малюнок залишається на шкірі. Це стосується шкіри крокодилів, кайманів, алігаторів, пітонів, варанів та іншої екзотики. Можна не боятися, що забарвлена лицьова сторона відшарується або потріскається. На шві шкіри ви не помітите сильної різниці кольору між обличчям і самим зрізом, тому що шкіра повністю виробляється наскрізь.

Шкіра Краст буває простою і водовідштовхувальною. Для надання водовідштовхувальної здатності вона вручну обробляється із зовнішньої поверхні натуральним воском або спеціальними оліями. Поєднання воску та тертя дозволяють досягти різних відтінків шкіри та вінтажних ефектів. При обробці воском не змінюється малюнок, збережений при фарбуванні. Це дозволяє шкірі не втратити неповторне відчуття живої шкіри. Вироби сировиною, котрим служив оброблений воском Краст, дуже довговічні, оскільки дрібні подряпини, що виникають під час використання виробів, вирівнюються і зникають самі від тертя. Згодом у місцях найбільшого тертя колір шкіри може змінюватися більш темний. Річ стає від цього ексклюзивною, набуває свого неповторного шарму і відчуття шляхетної старовини.

Шкіра Краст створюється різної товщини. Це дозволяє використовувати матеріал для виготовлення різноманітної продукції. Вона використовується в

  • меблевій сфері;
  • виробництві чоловічих та жіночих сумок;
  • пошиття взуття (Краст , як правило, застосовується для створення верхньої частини виробу);
  • канцелярії: щоденники, блокноти, візитниці;
  • виробництво продукції для верхової їзди (сідла, упряжки та ін.)
  • товари спеціального призначення: патронташі, кобури, піхви, підсумки;

ПЛЮСИ:

  • є відмінним «напівфабрикатом» для авторського чи незвичайного забарвлення, а також патини;
  • добре «дихає», комфортна і приємна на дотик;
  • при належному коректному догляді довговічна і може благородно постаріти;
  • ефектно виглядає на готовому виробі завдяки унікальній обробці;
  • найчастіше гнучка та еластична, але можуть бути винятки.

МІНУСИ:

  • більш уразлива до зовнішніх впливів, ніж шкіра, пофарбована на дубильні. На Красті можуть досить легко утворитися подряпини та потертості;
  • в середньому більш схильна до утворення складок та зморшок;
  • може сильно постраждати від впливу солі та реагентів (точніше, постраждає забарвлення, іноді доводиться перефарбовувати чи реставрувати таку річ);
  • фінішну обробку досить легко зіпсувати неправильно підібраним кремом або воском, а також неправильним застосуванням.
  • повноцінно «оновити» колір у домашніх умовах, якщо він побляк, дуже складно, часто це можливо, лише у професійній майстерні.

ДОГЛЯД

Будь-який натуральний матеріал потребує регулярного та правильного догляду, Краст не виняток. Догляд за нею мало чим відрізняється від догляду інших видів шкіри, але має свої особливості.

Вироби, створені з Краста , не можна прати! Вони втратить міцність, а також зовнішній вигляд. При попаданні води шкіра змінює свій колір більш темний, колір відновлюється після висихання. Але від мильних розчинів чи твердої води можуть залишитися ореоли. Якщо таке сталося, то потрібно очистити шкіру проточною водою, поки поверхня повністю не набуде рівномірного кольору, а потім дайте шкірі висохнути природним чином. Ви побачите, як шкіра поступово відновлює свій колір.

Для цього виду шкіри потрібна суха обробка - видалення за допомогою сухої чистої ганчірки (бажано полотняної). Таким чином, можуть бути видалені і дрібні подряпини або потертості. Але треба бути обережними, при сильному притиску або дуже швидких рухах, може трохи змінити колір шкіри у місці тертя.

Якщо забруднення серйозні, то найкраще скористатися спеціальними розчинами для чищення шкіри, при виборі засобу слід пам'ятати, що для шкіри Краст підійдуть засоби для чищення зі слаболужним середовищем. А потім протерти сухою ганчіркою.

Якщо шкіра сильно пересохла, можна скористатися безбарвним воском (наприклад, бальзам Renapur) він поверне шкіру еластичність. Наносити віск слід акуратними круговими рухами, при сильному натиску ви ризикуєте залишити темні подряпини.